Výrobce českých ponožek převzal značku QZ – Zaručená kvalita

Praha/ČR – Čerstvým držitelem značky QZ – Zaručená kvalita se staly české reflexní ponožky a kompresní podkolenky od firmy Moravec kvalitní ponožky. Ocenění převzal majitel Vladislav Moravec 3. listopadu u příležitosti Dne s Českou kvalitou z rukou ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka. Akce se konala na Ministerstvu průmyslu a obchodu a značky kvality přebíralo dalších 11 výrobků a služeb.

„QZ – Zaručená kvalita je označení textilních výrobků, které informovuje spotřebitele o výjimečných kvalitách označeného výrobku. Takto označený výrobek byl ověřen v nezávislé zkušební laboratoři testováním“ popisuje Ladislava Zaklová, ředitelka spolku SOTEX GINETEX, které v České republice drží ochrannou ruku nad symboly údržby textilu a je také správcem značky QZ – Zaručená kvalita.  Členem tohoto spolku je právě firma Moravec kvalitní ponožky.

Slavnostní předávání cen z programu Česká kvalita na MPO

Značka „QZ – Zaručená kvalita“ je propůjčena výrobkům, u kterých se pravidelnými testy zaručuje, že splňují požadavky relevantních technických norem. Ponožky vyrábí firma Moravec kvalitní ponožky z kvalitních certifikovaných materiálů. „Každému kroku ve výrobě věnujeme maximální pozornost a zároveň jednotlivé ponožky v každé etapě výrobního procesu kontrolujeme,“ potvrzuje zakladatel a majitel v jedné osobě. Značku QZ – Zaručená kvalita považuje Vladislav Moravec jako konkurenční výhodu. Tento certifikát zaručuje kvalitní výrobu, kvalitní materiály a kvalitní reklamační systém. Pro spotřebitele je tato značka jasnou volbou, u které se nespálí.

Textilní výroba s ohledem na životní prostředí

Kvalita a také ohled na životní prostředí, to jsou dvě hlavní hodnoty, kterými se firma Moravec kvalitní ponožky řídí. Na celé výrobní hale mají umístěny solární panely, kterými si vyrábí vlastní elektrickou energii. Ve výrobě se snaží používat ekologickou recyklovanou bavlnu pro některé typy ponožek. Etikety, které používáme, jsou v drtivé většině vyrobeny z recyklovaného papíru. „Využíváme výhradě LED osvětlení. Máme rekuperaci tepla – horkým vzduchem, který produkuji pletací stroje, vytápíme pomoci vzduchovodů zbytek výrobní haly a skladů,“ popisuje Vladislav Moravec. Důraz kladou na dostatečné informace, které uvádějí na svých výrobcích. Díky tomu, že se zákazník dozví o správné údržbě, maximalizuje jejich životnost.

Ponožky z produkce firmy Moravec kvalitní ponožky s.r.o.

O kvalitní české ponožky je zájem i ve světě

Covidová krize se na prodeji ponožek negativně neprojevila. Zákazníci si ji objednávají přes e-shop. O české ponožky je zájem i v zahraničí.Firma MORAVEC kvalitní ponožky expanduje i za hranice České republiky. Dodávají na Slovensko, do Německa, Finska i Velké Británie.

O značce QZ – Zaručená kvalita

Značka QZ – Zaručená kvalita je součástí vládního Programu Česká kvalita. Program Česká kvalita je garantován vládou a vznikl v roce 2002. Hlavním cílem programu je vytvořit jednotný systém, který umožní zviditelnit důvěryhodné a nezávislé značky kvality.

Značka QZ – Zaručená kvalita je jedinou značkou kvality pro textilní výrobky používanou v České republice. Využívá ji zhruba třicítka firem pro své výrobky a naleznete je na dětských výrobcích, ložním prádle, ale také například u prádelen a čistíren.

Firma Moravec kvalitní ponožky s.r.o. převzala ocenění QZ - Zaručená kvalita z rukou ministra MPO Karla Havlíčka.
Značka QZ – Zaručená kvalita je součástí vládního programu Česká kvalita

Tiskovou zprávu ke stažení naleznete ZDE.