Nová aplikace “Můj štítek”: Revoluce v péči o textilní výrobky

V dnešní uspěchané době, kdy každodenní život ovlivňují rychlé nákupy a dynamičtější životní styl, se stává péče o textil stále důležitější. Aplikace, nazvaná “Můj štítek”, vznikla jako reakce na mezinárodní průzkumy chování spotřebitelů. Tyto průzkumy byly provedeny agenturou IPSOS pro GINETEX, mezinárodní asociaci, která vyvinula a vlastní práva k ochranné známce pro symboly ošetřování textilních výrobků. Aplikace Můj štítek má za cíl poskytnout uživatelům efektivní nástroj pro správnou péči o jejich oblečení a textilní výrobky. V současně době ji již používají spotřebitelé ve Francii, Itálii, Německu, Španělsku u Velké Británii. Aplikace nabízí celou škálu funkcí, ta hlavní je ale zachovat informace o doporučené péči k danému výrobku, aby mohl spotřebiteli sloužit co nejdéle.

1. Jak přečíst štítek?

Každý textilní kus, který se prodává spotřebitelům musí být označený štítkem, který obsahuje doporučení pro ošetřování daného výrobku. Uživatelé si v aplikaci můžou ověřit, zda správně chápou význam symbolu nebo si rozšířit povědomí o méně známých symbolech ošetřování, jako je například bělení, nebo sušení v bubnové sušičce.

2. Organizace Šatníku

Můj štítek umožňuje uživatelům snadno sledovat a organizovat jejich šatník. Po nákupu oblečení nebo textilu do domácnosti mohou uživatelé přidat daný výrobek do aplikace, kde si mohou vytvořit digitální štítek obsahující všechny důležité informace. Protože jak ukazují všechny možné průzkumy, tak spotřebitelé štítky nemají moc rádi. V České republice je odstřihává drtivá většina – až 78 %.

3. Knihovna pro čištění skvrn

Aplikace obsahuje rozsáhlou knihovnu s doporučeními pro čištění různých typů skvrn na textilu. Uživatelé tak získají přesné postupy, jak se zbavit nežádoucích skvrn bez poškození jejich oblíbených kusů oblečení. Můžete volit 33 různých skvrn na 19 materiálech.

4. Péče o textil

Aplikace Můj štítek není pouze digitálním šatníkem, ale také obsahuje užitečné rady a tipy pro správnou péči o textil v domácnosti. Uživatelé mohou objevovat nové způsoby, jak udržovat své oblečení v optimálním stavu a prodloužit jeho životnost.

Aplikace „Můj štítek“ se narodila z potřeby reagovat na změny v chování spotřebitelů identifikované průzkumy agentury IPSOS, které probíhají již od roku 2017 ve dvouletých cyklech a v sedmi EU zemích. Tato inovativní aplikace přináší do každodenního života uživatelů praktický nástroj, který nejen usnadňuje organizaci šatníku, ale také přispívá k udržitelnějšímu přístupu k péči o textilní výrobky.

A co dál? Stahujte, sdílejte, používejte!

Aplikace Můj štítek je užitečným pomocníkem a nenáročným parťákem pro všechny, kteří chtějí, aby jejich textilní výrobky vydržely co nejdéle. Aplikace je snadno ovladatelná a poskytuje spotřebitelům cenné informace, které jim pomohou pečovat o svůj textil správně. Stahovat ji můžete zdarma pro obě platformy – jak IOS (Apple produkty), tak i pro systém Android.