Digitální štítek neškrábe a nekouše. Vyzkoušejte aplikaci My care label

Každý textilní výrobek musí být označen štítkem s doporučeními pro ošetřování. Většina Čechů ho však odstřihne, protože je nepříjemný při nošení. Uchovávat odstřižené štítky je nepraktické. Tento problém nyní řeší nová aplikace Můj štítek (My care label).

Uživatelé mohou po nákupu oblečení nebo textilu přidat výrobek do aplikace a vytvořit digitální štítek s veškerými důležitými informacemi. Aplikace umožňuje ověřit význam jednotlivých symbolů a rozšířit povědomí o méně známých symbolech, jako je bělení či sušení v bubnové sušičce. Aplikace Můj štítek také nabízí užitečné rady, jak si udržet oblíbené oděvy co nejdéle jako nové. Poskytuje přesné postupy, jak se zbavit skvrn bez poškození oblečení, a obsahuje informace o 33 různých typech skvrn na 19 materiálech.

Kdo aplikaci a vymyslel a proč?

Podle průzkumů až 78 % spotřebitelů v České republice odstřihává štítky na oblečení, čímž se připravují o cenné informace o údržbě svých oblíbených kousků. 

„Tato aplikace je výsledkem mezinárodních průzkumů spotřebitelského chování provedených agenturou IPSOS pro GINETEX, mezinárodní asociaci, která vyvinula a vlastní práva k ochranné známce pro symboly ošetřování textilních výrobků. Aplikace je nyní k dispozici spotřebitelům od letošního roku také v Česku,“ informuje Ladislava Zaklová, ředitelka SOTEX GINETEX.

Aplikace Můj štítek je zdarma a v češtině

Aplikace je dostupná zdarma pro platformy iOS i Android. Pro stažení aplikace je potřeba vyhledat anglický název My care label. Aplikace je plně v češtině a je zdarma. Vyzkoušejte novou aplikaci Můj štítek a už nikdy se nebudete muset obávat o správnou údržbu svého oblečení!

Tiskovou zprávu naleznete ZDE

Aplikaci si můžete stáhnout zdarma zde: