Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

SOTEX spolupracuje na vzdělávacím projektu

SOTEX GINETEX CZ je veřejnosti znám jako synonymum pro správné značení symbolů údržby.

Svoje aktivity však neomezuje jenom na informace o symbolech údržby a značení textilu. V nedávné minulosti začal spolupracovat na odborně zaměřeném projektu CETOK – Centrum textilních a oděvních kvalifikací s číslem CZ.1.07/3.2.04/05.0082. Projekt řídí Textilní zkušební ústav, SOTEX plní roli partnera a to ve spolupráci s Novou Mosilanou a Střední školou potravinářskou, obchodu a služeb v Brně. Partnerské aktivity jsou zaměřené na spolupráci v oblasti textilní a oděvní terminologie a spolupráci na přípravě vzdělávacích příruček.

Cílem projektu je vytvořit 10 nových vzdělávacích modulů pro 6 vzdělávacích programů, které odpovídají vybraným profesním kvalifikacím Přadlák, Tkadlec, Pletař, Úpravář, Výrobce netkaných textilií a Výrobce oděvů, které byly vybrány na základě potřeb zaměstnavatelů v souladu s plánem práce Sektorové rady pro textilní, oděvní a kožedělný průmysl.

Projekt je nyní již ve druhém roce svého řešení, takže je již řada výstupů hotová, například zajímavé publikace a dodělává se také e-learning v prostředí Moodle.

V blízké budoucnosti se plánují školení, do kterých je možné se zapojit. 

Vytvořila BusinessMC, Použit redakční systém PublicMC s podporou mediální skupiny MediaMC | Zpravodajství Online | Copyright: BusinessMC 2008-2017