Souhlasím se shromažďováním a zpracováním souborů cookies, které zpracovává společnost Google v souladu se svými Zásadami. Více informací ZDE. Rozumím

Hana Podolská a Šílený hedvábník v u(p)m v Praze!

Nenechte si ujít v letošním roce dvě výjimečné výstavy pod střechou Uměleckoprůmyslového muzea  v Praze! Obě výstavy Vás přenesou do předválečného období rozkvětu naší země a také textilní a oděvní tvorby v Česku.

 

 

Expozice Hana Podolská, legenda české módy připomene vysokou kvalitu krejčovské tvorby, luxusní látky a výtvarný cit pro oděvy paní Hany Podolské. Na výstavě můžete shlédnout plejádu oděvů z provenience tohoto meziválečného modelového domu a připomenout si jeho historii až k porevolučnímu zániku tehdejšího Salonu Eva. Podrobnosti naleznete ZDE.

 

Výstava je dostupná do 19. května 2019.

 

 

Výstava Šílený hedvábník připomene profesní i osobní příběh Ziky a Lídy Ascherových – rodiny, která obchodovala s textilem několik generací. Zika Ascher – byl nejen úspěšný obchodník, ale i lyžařský závodník (přezdívalo se mu pro rychlou a nebezpečnou jízdu Šílený hedvábník). Opustil společně se ženou Lídou Prahu těsně před jejím obsazením, čímž si zachránili oba život. Zika pokračoval v rodinné tradici i v zahraničí, přičemž nejzajímavější byla jeho spolupráce na tvorbě hedvábných šátků s návrhy tehdy nejvýznamnějších výtvarníků (Matisse, Moore, Derain…)  Podrobnosti naleznete ZDE.

Tuto výstavu můžete navštívit až do 15. září 2019.

Vytvořeno na systému PublicMC společností BusinessMC s podporou MediaMC | © PublicMC 2005 - 2019