Souhlasím se shromažďováním a zpracováním souborů cookies, které zpracovává společnost Google v souladu se svými Zásadami. Více informací ZDE. Rozumím

GINETEX má nového prezidenta

Pan Michael Hillmose, vedoucí zahraničního odboru Dansk Mode & Textil (DM&T), bude následovatelem pana Adama Mansella, výkonného ředitele UKFT.

Michael Hillmose byl jednohlasně zvolen prezidentem GINETEXu na poslední valné hromadě GINETEXu, která se konala v portugalském Portu 19. října 2018. V předchozím období byl pan Hillmose viceprezidentem.

Jako prezident bude Michael Hillmose pokračovat v rozvoji mezinárodní spolupráce GINETEXu směrem ke standardizaci a také harmonizaci symbolů údržby podle principů ISO norem. Je silným zastáncem iniciativy GINETEXu.

Michael Hillmose působí v textilním a oděvním odvětví více než 15 let. Začínal v Trade Council of Denmark, dále pokračoval na Danish Ministry of Foreign Affairs a v Dansk Mode & Textil pracuje posledních 10 let. Jako vedoucí zahraničního odboru je specialistou na mezinárodní obchod, obchodní politiku, export, daně a dodržování podmínek trhu, se kterými souvisí také značení. Michael je zapojen v několika dánských i mezinárodních orgánech. Absolvoval dva obory – mezinárodní obchodní administrativa a finanční management a účetnictví.

 

„Jako nově zvolený prezident se těším, že po další dva roky přispěji k rozvoji GINETEXu. Symboly údržby jsou důležité pro textilní a oděvní průmysl, ISO norma pomáhá firmám s pravidly značení na celém světě, ale správné značení symboly údržby pomáhá spotřebitelům. Správné značení též snižuje množství odpadních vod, pokud spotřebitelé dodržují doporučené postupy, přispívají tím k naplnění cílů tzv. zelené agendy u oděvního průmyslu. GINETEX je zářným příkladem, jak zajistit snadnější podmínky podnikání tím, že se stanoví standard pro symboly údržby celosvětově.

 

Děkuji Adamu Mansellovi, odcházejícímu prezidentovi, za jeho komplexní práci v GINETEXu. Na jeho práci navážu tam, kde ji zanechal a budu pokračovat na spolupráci s novými členy – jak národními asociacemi, tak i firmami, aby GINETEX a symboly údržby společně se spotřebiteli a oděvním průmyslem působil na celém světě“.

 

Vytvořeno na systému PublicMC společností BusinessMC s podporou MediaMC | © PublicMC 2005 - 2019