SOTEX spolupracuje na vzdělávacím projektu

SOTEX GINETEX CZ je veřejnosti znám jako synonymum pro správné značení symbolů údržby.

Svoje aktivity však neomezuje jenom na informace o symbolech údržby a značení textilu. V nedávné minulosti začal spolupracovat na odborně zaměřeném projektu CETOK – Centrum textilních a oděvních kvalifikací s číslem CZ.1.07/3.2.04/05.0082. Projekt řídí Textilní zkušební ústav, SOTEX plní roli partnera a to ve spolupráci s Novou Mosilanou a Střední školou potravinářskou, obchodu a služeb v Brně. Partnerské aktivity jsou zaměřené na spolupráci v oblasti textilní a oděvní terminologie a spolupráci na přípravě vzdělávacích příruček.

Cílem projektu je vytvořit 10 nových vzdělávacích modulů pro 6 vzdělávacích programů, které odpovídají vybraným profesním kvalifikacím Přadlák, Tkadlec, Pletař, Úpravář, Výrobce netkaných textilií a Výrobce oděvů, které byly vybrány na základě potřeb zaměstnavatelů v souladu s plánem práce Sektorové rady pro textilní, oděvní a kožedělný průmysl.

Projekt je nyní již ve druhém roce svého řešení, takže je již řada výstupů hotová, například zajímavé publikace a dodělává se také e-learning v prostředí Moodle.

V blízké budoucnosti se plánují školení, do kterých je možné se zapojit. 

Kolektivní členové SOTEX GINETEX CZ

Asociace textilního-oděvního a kožedělného průmyslu

Asociace prádelen a čistíren ČR

 

 

Svaz obchodníků textilním, oděvním a kožedělným zbožím

 

Přidružení členové: